Infokaart

Sündmused

Oktoober 2022
E T K N R L P
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Arutelu

Uudised maausust

VALLO EHASALU
Kunda hiiemäe kohtuotsus paneb küsima, kui palju on üldse selliseid kohti Eestis. Kodupaiga tundmise seisukohalt võiksime küsida, kui palju on selliseid kohti Valga praostkonnas.

Saksa külalised EELK laulupeol Tartus

VALLO EHASALU
Laulupeorongkäik on linlaste veenmine kristlaste kohalolus ja arvukuses, ütles Eschwege Ülestõusmise kiriku õpetaja Stephan Bretschneider. Mõeldes loosungitega ("tulge mõistusele!", "No gods") rongkäigu vastu protesteerijatele, arvas ta, et kui kristlaste rongkäik toimuks Ida-Saksamaal, leiduks protesteerijaid kindlasti. Lääne-Saksamaal, kui protesteerijaid ka oleks, ei häiriks need kedagi. Ise mõtlesin nende kohta, võibolla need kadunud lambad on kümne aasta pärast ise laulupeol kuulajate pingis või laulukaare all. Inimene lihtsalt ei või end ise päästa, ei või ise Jumala juurde tulla. Jumal võib ta kutsuda.

Majanduslik nõrkus ja vaimne nõrkus

VALLO EHASALU
Meie kodumaad ähvardab oht, et Venemaa võidab konkursiga eesti raudteeveod. Raha küll ei haise meie käes või meie tänava pangas, kuid jätab teinekord endast järele ebameeldiva haisu rahva hinges ja ajaloos. Kas oleksime võinud olla tugevad, nagu tsehhid, kes pole lasknud kuigi palju väliskapitali oma turule? Kas pole meie majanduslike nõrkuste taga kaotused vaimuelus? Liiga vähe usku, liiga vähe kuulekust Jumalale? Kas miski oleks võinud panna valitsust otsustama juba aastaid varem teisiti?

Väe Vaim ja arguse vaim

VALLO EHASALU
Käisin mööda linna. Keegi naine tundis huvi kiriku vastu. "Aga minu mees ei saa kirikusse tulla. Ta usub küll, aga ta ütleb mulle, et kirikusse ta ei lähe. Seal on nii vähe mehi, ta tunneb end halvasti." Kohtan teist naist. Ja nagu saatuse iroonia, ta räägib sedasama. Mõtlen, kes me, mehed, oleme. Meil on veendumus, kuid siis vaatame vasakule ja paremale, kas kellelgi veel on. Kui ei ole, salgame oma veendumuse maha.

Paulus ja Russell

ALAR HELSTEIN
See, et kristlased on ajast aega Jumala nimel oma ligimesi maha nottinud, ei ütle meile midagi Jumala olemasolu või olematuse kohta ja see, kui meile ei meeldi mõni kristlikus kultuuriruumis levinud nähtus, ei tähenda veel sugugi, et meil tuleks hüljata see kultuur kogu täiega. Kristlik kultuuriruum ja ka kirik ei ole mingi püha lehm, mis on määratud olema igavesest ajast igavesti selline, nagu seda arvasid Uue Testamendi autorid või möödunud sajandite teoloogid. Pigem muutub see kultuuriruum koos meiega ja leiab üha uusi väljendusvorme.