Infokaart

Sündmused

Jaanuar 2018
E T K N R L P
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Avaleht > Rannu > Kogudus

Kogudus

Rannu kogudus on EELK Valga praostkonnas kõige väiksem. Liikmeannetajaid 2007. aasta alguse seisuga 61, kogudusega ristimise kaudu seotute arv võib küündida ehk kolmesajani.

Rannu asula ehitati nõukogude ajal kirikust kümne kilomeetri kaugusele ja jumalateenistuste ajaks ei käi sealtpoolt ka mingit transporti. Kiriku ümbruses asetsevad vaid üksikud talumajapidamised.

Alates kadripäevast 2008 a teenib kogudust diakon Maarja Sokk.

Jumalateenistused toimuvad suvisel ajal igal pühapäeval ja talvel kaks korda kuus. Siiani on ustavaid kirikulisi jätkunud, kuid kahel viimasel aastal on olnud ka osalejate puudusel ärajäänud teenistusi.

Rannu koguduse nooremad liikmed laulavad Rannu ja Puhja koguduste ühises noortekooris Dionysius.

Kuna Rannu on olnud pikka aega hooldatav kogudus, ilma kohapeal elava õpetajata, on suur vastutus ja töökoormus koguduse aktiivi kanda. Pastoraadis elavad perekond Puidakud on hoidnud korras kiriku ja selle ümbruse. Kogudus on saanud korduvalt tänukirju vallalt ja presidendilt kauni ja hooldatud kirikuaia eest. Samuti on Puidakud püüdnud hoida kirikut suvel külastajaile avatuna. Koguduseliige Vaike Kukk on mitmendat aastat kaunistanud kirikut looduslikest materjalidest lilleseadetega. Perekond Madiste on võtnud enda kanda suhtlemise vallaga ning sõpruskogudusega Soomes Lammis.

Sõprussuhted Lammiga (vaata www.evl.fi/srk/lammi/) on olnud pikaaegsed ja toimivad. Kordamööda on käidud üle aasta üksteisel külas ja paljud pered suhtlevad aktiivselt ka kirja teel. Lammi kirikus on leeritatud juba kümme aastat Rannu noori ja peaaegu kõik neist on jäänud ka edaspidi koguduse liikmeiks. 2004. aasta augustis andis ansambel Dionysius Lammi kirikus kontserdi. Oleme otsimas võimalust edaspidi koostööd teha ka lastetöö vallas.