Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Wühneri päev

Algas see Tiidu mõtisklusega keha, hinge ja Vaimu teemal, mille võttis üle Mart, kes Jeremia raamatu oja äärde istutatud taime kujundi sisse tõi ning põhjalikult Wühnerist ja tema poegadest rääkis.

Margus valgustas meid Valga kirikus, mis on ususaladus. Selles uhkes kirikus saime tunda end kui uue sünni sümbolid muna sees. Jah, muna sees. Kiriku seinad on kuldkollased ja lagi ovaalne, jättes tunde, nagu oled muna sügavuses. Olin selles pühakojas esmakordselt.

Saladusi tuli veelgi välja, pärast bussis arutasime näiteks, mida tähendab pealtnäha tähenduseta sõna "kaasike" Eesti rahvalauludes. See tähendavat "laulge kaasa", ja kui ma nüüd õigesti mäletan, siis sedasama tähendab ka väljend "sink sale bro..."

Militaarmuuseum tekitas elevust nii lastes kui täiskasvanutes.

Theodor Wühneri haual luges Mart ette tema kaasvangi kirja, mille kaudu võis mõista, et kui Vaim on tugev, pole hirmu ka surmale püstipäi vastu minna. Tükk aega mõtlesin selle kirja peale.

Kuulsime ka vana Hans Wühneri teise poja lugu, mille andis edasi Karula kirikuõpetaja Enno Tanilas, kelle teadmised olid tõesti aplausi väärt nagu ütles Mart.

Kiidan ikka lapsi ka, kes viitsisid toredasti selle vana Tolstoi kirjutatud " Kingsepp Martini jõulud" loo põhjal tehtud lavastuse ära õppida ja ette kanda. Aitäh lapsukesed! Puhas rõõm on see kui kirik on lastest tulvil! Süüa anti hästi, Taizé palvus kosutas ja bussijuht Meelis oli igal hetkel toeks, kus aga tarvis.

Olin koju jõudes täis Vaimu, nagu Tiit teed alustades ütles, ning usun, et see Vaim kannab meid kõiki läbi kirikuaasta. Kuigi jah, kirikuaasta algab 1. detsembril, on sisimas tunne, et see algab nii nagu koolgi- septembris. Tänu, kallid korraldajad ja kõik osalejad, sest rõõm tuleb ikka koos tegutsedes.

Kristiina

Tagasi