Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Taevaminemispüha õppereis ja välijumalateenistus

Reis algas laevaga, kuid veetaseme tõttu ei olnud võimalik sõita ülesvoolu Võrtsjärve poole, vaid laev pidi sõitma Peipsi poole. Laeval harjutas koos laulu ja lapsed pillimängu. Praostkonna koguduste esindajad nägid Tartut teisest perspektiivist. Silma torkas linnurikkus - kui kellelgi oleks olnud raske teha vahet hall- ja hõbehaigru vahel, siis siin nägi neid teinekord isegi koos. (Milline on valge-toonekurg või sookurg, seda pidi igaüks muigudi ise teadma.) Reisil saadeti videoläkitused sünnipäevalastele Urmas Viilmale ja Tarmo Kulmarile.
Bussis teel Randu peeti piiblitund.
Paljudele olid mõned Rannu järvemuuseumi uued ruumid ja väljapanekud veel nägemata. Kohalikud teadurid rääkisid Eesti Maaülikoolile kuuluva muuseumi teadustöödest. Akvaariumite juures õpetati tundma ka kohalikke ning võõramaiseid kalaliike ning nägema nende eluviise.
Päev lõppes armulauaga jumalateenistusega järve kaldal, pilguga läände, kus Mulgimaa poolsel kaldal loojus päike. Teenisid Valga praostkonna vaimulikud, laulis praostkonna projektkoor, pühapäevakoolilapsed esitasid instrumentaalmuusikat. Praost Mart Jaanson oli valinud jutlusetekstiks abipraost Vallo Ehasalule ettekandmiseks tõeliselt vesise koha Piiblist. Selles mainiti Vahemerd, Soolamerd, Jordani jõge, Kinnereti järve, Egiptuse oja ja linnakest nimega Allikas (4Ms 34).
Õppepäeva jooksul sai koor harjutada, lapsed esinemiskogemuse, koguduste juhtorganite esindajad tunde ühisest tegevusest ja uusi tutvuseid. Kohal oli inimesi, kes tavaliselt väljaspool oma kogudust ei liigu.

Tagasi