Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Õigeusu muusika Hargla kirikus

Spontaanse ideena korraldati kontserdi algul palvus eesti ja läti keeles, kõneles Gaujiena koguduse õpetaja Vilnis Sliòíis.

Inimesed imetlesid koori puhast häält ja muusika ilu. Orthodox Singers ei ole mitte üksnes laul, vaid ka muusikateadus ja arhiivitöö, samuti maailma avardamine, leitakse ju unustatud muusikat ning seda paljude rahvaste juurest.

Kirikus oli väljas fotonäitus piirkonna vähemtuntud õigeusu kirikutest 40 km raadiuses ümber Hargla luterliku kiriku (Laanemetsa, Mõniste-Ritsiku, Vissi, Kaika, Vana-Laitsna/Veclaicene, Smiltene). Fotonäitus paigutati peale kontserti Hargla maakultuurimajja ning rändab veel peale projekti lõppu mujal.

Kontserdi järel toimus Hargla Maakultuurimajas lauljate kohtumine kohaliku rahva ja koguduse lõunanaabriga, Koivalinna/Gaujiena koguduse esindajatega toidulaua ääres. Laua olid katnud Hargla Maakultuurimaja töötajad ning ka läti külalised.

Kontsert viis kokku inimesi Hargla kogudusest ja kogu Hargla kihelkonnast, samuti Valgast ja kaugemalt. Kontserdi korraldamisel ja reklaamimisel tegid koostööd Valga Vallavalitsus, Hargla Maakultuurimaja, EELK Hargla kogudus, Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Mõniste-Ritsiku kogudus, Läti Evangeelse Luterliku Kiriku Gaujiena kogudus, Taheva ja Hargla aktiivsed inimesed.

Arhitektuurinäitus juhib tähelepanu rekonstrueerimistöödele EAÕK Mõniste-Ritsiku koguduses, samuti tööde vajadusele mõnedes muudes kirikutes meie vallas ja naabervaldades. Samal ajal tuletab see meelde, kui ilusasti on tehtud siinmail ehitustöid. Fotode autori jaoks on ehk kaks üllatavaimat kohta Karula (Vissi) õigeusu pastoraadi veranda puutööd ning Kaika kiriku saatus - püstpalkosad on kukkunud maapinnale, ristpalkosad, kuigi kõrgemad, seisavad tänini.

Tagasi